Rozmaznávajte sa domácimi kúpeľmi - Myom

Rozmaznávajte sa domácimi kúpeľmi

Život s myómami a nekonečné riešenie ich symptómov takmer na dennej báze, môže byť skutočne vyčerpávajúce a môže to mať negatívny vplyv na celkovú kvalitu vášho života. Bolesť, nepohodlie a všetky druhy mimoriadnych nežiaducich udalostí súvisiacich s vaším stavom môžu brániť uvoľneniu. A vy by ste to práve teraz najviac potrebovali – uvoľniť sa a zrelaxovať.

Jedným z najčastejších príznakov myómov je silné, niekedy predĺžené menštruačné krvácanie. V spojení s krvácaním mimo cyklu  zrejme vôbec nepomyslíte  na návštevu kúpeľov či wellnessu, aj keby to vaše svaly a pokožka veľmi potrebovali.

Predstavte si, že ste v úžasnom parnom kúpeli s vôňou eukalyptu! Ako sa vám čistí dýchanie a detoxikujú póry na pokožke…  S malým úsilím si môžete vytvoriť vlastné kúpele!

Domáce kúpeľné masky

Najskôr sa na relaxáciu psychicky nastavte a potom si pripravte útulné a príjemné prostredie. Využite stlmené osvetlenie, vonné sviečky a najmä relaxačnú a upokojujúcu hudbu

Začnite s bylinným záparom na tvár. Môžeme ho pripraviť prakticky zo všetkých liečivých bylín, ktoré jednoducho zalejeme vriacou vodou. Na tvár ho aplikujeme formou teplého obkladu, ktorý otvorí póry a umožní pleti lepšie prijať účinné látky. Alebo hlavu skloníme nad misku so zaparenými bylinkami a  prikryjeme si ju uterákom, aby para zbytočne neunikala. Zápar si urobte iba vtedy, ak nemáte rozšírené cievy, kožné problémy a tak dlho, kým je vám to príjemné. Cítite už teraz tú vôňu levandule, harmančeka, pomaranča alebo eukalyptu?

Pustite si horúcu vodu do sprchy, ktorá ju nádherne vyhreje. Zatiaľ si môžete urobiť rýchlu obľúbenú pleťovú masku. Vnímajte, ako je vaša pokožka vďaka všetkým tým úžasným zložkám jasnejšia, mäkšia, hydratovanejšia a pevnejšia.

Nezabudnite ani na svoje vlasy a použite na živiny bohatý kondicionér alebo domácu vlasovú masku zloženú z výživných rastlinných olejov avokáda či olív. Rozčešte si vlasy hrebeňom so širokými zubmi, aby ste si premasírovali pokožku hlavy. Potom si dajte na vlasy čiapku určenú do sprchy a nechajte všetky zložky pôsobiť. Stavme sa, že sa z kúpeľov vynoríte s úžasne hebkými a lesklými vlasmi!

Domáce kúpele pre relax tela a mysle

Ak trpíte bolesťami dolnej časti chrbta alebo bolesťami brucha, teraz venujte niekoľko minút svojej mysli a meditácii. Kvôli uponáhľanému  životnému štýlu a každodennému styku s technológiami je naša hladina stresu veľmi vysoká. Niekoľko okamihov meditácie a vedomého upokojenia môže urobiť so stresom a celkovým stavom našej mysle doslova zázraky. Vyberte si miesto, ktoré vám na to vyhovuje. Môžete si dať malý vankúšik na zem v kúpeľni alebo si dajte vhodnú stoličku priamo do  sprchy. Môžete si pustiť meditačnú hudbu, ktorá vám pomôže sústrediť sa na dýchanie a uvoľniť svaly pre odstránenie bolesti alebo zlepšenie celkovej pohody.

Domáci píling  a sprcha

Ak ste už fyzicky a duševne zrelaxovali, doprajte vášmu telu dobrý píling. Zamerajte sa na suché časti na pokožke, napríklad lakte, päty či nohy. Akýkoľvek píling založený na prírodných rastlinných olejoch bude robiť na vašej koži zázraky. Uľahčí vám masáž v oblastiach, na ktoré sa chcete sústrediť. Čistiace súčasti zvýšia podkožný krvný obeh a pomôžu telu zbaviť sa toxínov a odumretých buniek kože. Po čistení si poumývajte vlasovú masku a zvyšky pílingu z tela. Zostaňte pod teplým prúdom ešte ďalších pár minút a precíťte uvoľňovanie svalov z napätia a vznášanie vašej mysle …

Predĺžte si efekt domácich kúpeľov

Keď vystúpite zo sprchy, rozšírte si príjemný pocit na pokožke použitím telového mlieka a masírovaním častí tela, ktoré môžu byť kvôli myómom ubolené (spodná časť chrbta, nohy atď.). Prípadne môžete požiadať svojho partnera o jemnú masáž, ak vám to bude príjemné. Pokožke na tvári doprajte dobrý hydratačný krém, pripravte si šálku dobrého detoxikačného alebo relaxačného bylinkového čaju a prečítajte si dobrú knihu alebo si pozrite obľúbený film.  Udržíte si tak pokojnú a zrelaxovanú náladu na tele aj duši ešte dlhšie.

Frekvencia domácich kúpeľov

Ak zistíte, že kúpele v pohodlí vášho domova vám pomáhajú lepšie sa zrelaxovať, môžete si z toho urobiť pravidelný zvyk.

Ak trpíte niektorým z príznakov maternicových myómov  a hľadáte trvalú úľavu, navštívte svojho gynekológa, aby ste zistili, aké máte možnosti liečby

Späť